آتش در قلعه تاریخی شوری ، میراث جهانی 600 ساله ژاپن نابود شد

به گزارش وبلاگ 1 کد، قلعه شوری در کنار مجموعه های اطراف آن در سال 2000 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و بنابر اطلاعات موجود در سایت یونسکو این قلعه بازنمای 500 سال تاریخ پادشاهی ریوکیو است.

آتش در قلعه تاریخی شوری ، میراث جهانی 600 ساله ژاپن نابود شد

ایسنا به نقل از گاردین نوشت: قلعه تاریخی شوری در جزیره اوکیناوای ژاپن که از پنجشنبه دچار حریق شده بود، بخش بزرگی از سازه خود را از دست داد.

آتش در این قلعه تاریخی که نمادی از قلمرو پادشاهی کهن ریوکیو و همچنین بهبود شرایط جزیره اوکیناوا پس از جنگ جهانی دوم بود، از ساعت آغازین بامداد روز پنجشنبه آغاز شد وبه سرعت سراسر این بنا را دربرگرفت و بیش از 100 آتش نشان پس از 10 ساعت تلاش توانستند آتش را مهار کنند.

  • آشنایی با جنگ جهانی دوم (1939-1945)

این حادثه خسارت جانی در پی نداشته است اما ساکنین خانه های اطراف قلعه شوری تخلیه شدند و آتش نشانان ساعت ها برای فرونشاندن آتش در این محل تلاش کردند. این آتش سوزی که هنوز علت آن اعلام نشده است از معبد اصلی آغاز شده و به سرعت به دیگر قسمت های قلعه سرایت کرده است.

بنابر تصاویر تلویزیونی که از این قلعه منتشر شده است تنها اسکلت فلزی از این بنای تاریخی باقی مانده است.

قدمت قلعه شوری که یکی از جاذبه های مهم گردشگری محسوب می گردد به زمان قلمرو پادشاهی ریوکیو بازمی گردد که از سال 1429 آغاز شد و در اواخر سده 1800 میلادی به دولت توکیو واگذار شد.

این بنای تاریخی اخیرا به عنوان یکی از نمادهای تلاش جزیره اوکیناوا برای غلبه بر ویرانی ها جنگ جهانی دوم نیز شناخته می شد. بیش از 200 هزار نیروی آمریکایی و ژاپنی شامل یک چهارم از جمعیت غیرنظامی جزیره در جریان یک جنگ سخت 28 روزه از آوریل تا ژوئن 1945 در این جزیره کشته شدند. این جزیره هم اکنون نیز میزبان چندین پایگاه نظامی آمریکاست.

  • توافق آمریکا و ژاپن درباره تداوم فعالیت پایگاه اوکیناوا

قلعه شوری در جریان جنگ جهانی هدف بمباران سنگین نیروهای آمریکایی قرار گرفت که جزیره را اشغال کردند تا این که ژاپنی ها در سال 1972 بار دیگر استقلال جزیره را به دست آوردند و قلعه شوری به شکل گسترده ای مرمت شد و از سال 1992 به عنوان یک پارک ملی در معرض دید عموم قرار گرفت.

قلعه شوری در کنار مجموعه های اطراف آن در سال 2000 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و بنابر اطلاعات موجود در سایت یونسکو این قلعه بازنمای 500 سال تاریخ پادشاهی ریوکیو است.

منبع: همشهری آنلاین

به "آتش در قلعه تاریخی شوری ، میراث جهانی 600 ساله ژاپن نابود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش در قلعه تاریخی شوری ، میراث جهانی 600 ساله ژاپن نابود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید